10 standardowych pytań od klientów

22 września 2023

Zebrałam 10 najważniejszych pytań zadawanych przez naszych klientów i opracowałam wyczerpujące (mam nadzieję 🤓) odpowiedzi, które ułatwią Ci podjęcie decyzji dotyczącej skorzystania z  leasingu, outsourcingu i rekrutacji w Twojej firmie.

Oto one:

1. Jak wygląda współpraca z Agencją Pracy?

Specjalizujemy się w ofertach pracy tymczasowej i pośrednictwa. Nasza agencja oferuje usługi z zakresu leasingu, outsourcingu oraz rekrutacji stałych. W zależności od potrzeb klienta, dostosowujemy zakres świadczonych usług, zapewniając wsparcie na każdym etapie procesu. Pomagamy w rekrutacji pracowników, organizujemy bazę noclegową, koordynujemy przyjazd pracowników do Polski, dbamy o legalizację pobytów oraz miesięczne rozliczenia pracowników.


2. Jak wygląda proces rozpoczęcia współpracy z agencją?

Rozpoczynamy od spotkania! Online lub w siedzibie firmy klienta – w zależności od możliwości. Na spotkaniu szczegółowo analizujemy potrzeby i oczekiwania przedsiębiorstwa. Następnie przygotowujemy spersonalizowaną ofertę, uwzględniającą koszty i wszystkie aspekty zatrudnienia pracownika. Kalkulacja cenowa zawiera: wynagrodzenie pracownika, koszty pracodawcy, koszt PFRON-u, marżę projektu oraz koszt całkowity. Dodatkowo dla każdego klienta ustalamy indywidualnie koszty: badań lekarskich, szkolenia BHP, odzieży roboczej, zakwaterowania. Po akceptacji oferty, firma otrzymuje umowę, a po podpisaniu kontraktu rozpoczynamy proces rekrutacji.

3. Ile kosztuje współpraca z Agencją?

Koszty współpracy są ustalane indywidualnie, uwzględniając różne czynniki.

💬 Przykład: W przypadku leasingu i outsourcingu nasza marża jest naliczana godzinowo – za każdą przepracowaną godzinę pracownika. Pozwala to na elastyczność w przypadku nieobecności pracownika. Jeśli pracownik zatrudniony przez nas przebywa na urlopie lub zwolnieniu – klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

W marżę agencji wliczone są również procesy związane z rekrutacją, logistyką, koordynacją projektów oraz legalizacją pobytów.


4. Czy muszę mieć mieszkanie dla pracowników?

Nie! Wspólnie z klientem decydujemy, czy jest on w stanie zagwarantować zakwaterowanie i czy pracownicy mają z niego skorzystać. W razie potrzeby, agencja zajmuje się organizacją noclegów. To my zawiązujemy umowy najmu oraz zarządzamy bazą noclegową.


5. Kto płaci za mieszkanie pracownika?

Koszty zakwaterowania są ustalane na podstawie umowy. Tutaj również istnieją różne modele, w zależności od preferencji klienta.


Zazwyczaj spotykamy się z trzema możliwościami:

1️⃣ Firma posiada swoją bazę noclegową i pracownik ma zapewnione zakwaterowanie za darmo.

2️⃣ Firma oraz pracownik dzielą się kosztami noclegu.

3️⃣ Pracownik opłaca mieszkanie w 100%.


6. Jaki typ usługi jest dla nas najlepszy?


To kolejny etap rozmów, w którym wybór zależy od potrzeb klienta. Oferujemy rekrutacje stałe, outsourcing i pracę tymczasową, dostosowując się do wymagań.

💬 Przykład I: Jeżeli klient potrzebuje pomocy tylko w obszarze rekrutacji, a zatrudnienie jest już bezpośrednio w firmie klienta, wtedy rekomendujemy usługę związaną z rekrutacją stałą.

💬 Przykład II: Jeśli firma chce oddać część procesu np. produkcyjnego lub obszar na magazynie – wtedy świetnie sprawdzi się rozwiązanie związane z outsourcingiem. Ta usługa polega na tym, że agencja przejmuje wykonywanie pracy oraz nadzór nad realizacją procesu. Odpowiadamy za realizację powierzonych zadań, sami rekrutujemy personel, rozliczamy co miesiąc wynagrodzenia, a klient otrzymuje od nas raz w miesiącu fakturę za wykonaną usługę.

💬 Przykład III: Trzeci obszar to praca tymczasowa. W zależności od potrzeb rekrutujemy, a później zatrudniamy pracowników w oparciu o pracę tymczasową. Nadzór nad realizacją pracy pracownika odbywa się u klienta.


7. Czy macie pracowników od zaraz?

Dostępność pracowników zależy od wielu czynników, m.in. stanowiska pracy, lokalizacji, poziomu wynagrodzenia, bazy noclegowej. W wielu przypadkach mamy osoby, które są gotowe podjąć pracę od zaraz. Zdarzają się jednak również sytuacje, w których uruchamiamy proces rekrutacyjny od zera – włącznie ze sprowadzeniem pracowników do Polski.


8. Skąd posiadacie pracowników?

Nasza baza pracowników obejmuje osoby z Polski i zagranicy. Zatrudniamy obcokrajowców pochodzących głownie z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Indii oraz Nepalu. Zawsze podkreślamy, że to my odpowiadamy za cały proces legalizacji pracy obcokrajowców w Polsce.


9. Jak długo może pracować pracownik tymczasowy?

Zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej, pracownik może maksymalnie pracować 18 miesięcy w cyklu 36 miesięcy. Po okresie 18 miesięcy pracownik zazwyczaj przechodzi do pracodawcy na bezpośrednie stałe zatrudnienie.

💡 Ważna informacja: Okres zatrudnienia przez inne agencję, na rzecz jednego pracodawcy nie jest liczony oddzielnie – sumuje się.


10. Czy jest możliwość przejęcia pracownika szybciej niż po 18 miesiącach?

Oczywiście! Ustalamy to indywidualnie z klientem, uwzględniając preferencje i koszty związane z przejęciem pracownika już na etapie wstępnych negocjacji warunków współpracy. Zdarza się tak, że pracownik przechodzi do pracodawcy już po okresie 6 lub 12 miesięcy. Zazwyczaj klient płaci wtedy dodatkowy koszt związany z przejęciem pracownika.


Jeśli masz więcej pytań lub potrzebujesz wsparcia w obszarze zarządzania personelem, jestem do Twojej dyspozycji. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy!

Udostępnij ten wpis:
O autorze
Aneta Bugańska
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Pomogę znaleźć Ci pracowników, którzy uzupełnią lukę w Twoim zespole. Prowadzę projekty w ramach leasingu, outsourcingu oraz rekrutacji. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w agencji pracy tymczasowej. Realizowałam kontakty na terenie Polski z branż: automotive, medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, horeca, e-commerce, callcenter. Szybkość i skuteczność działania to moja specjalność!

Przeczytaj też

05 października 2023

Spawacze – skąd brać fachowców?

22 września 2023

10 standardowych pytań od klientów

05 kwietnia 2023

Skąd dzisiaj pozyskać pracownika?

Ciasteczka
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności