Spawacze – skąd brać fachowców?

05 października 2023

Czy masz świadomość, że spawacze są jednym z 5 najbardziej deficytowych zawodów w Polsce? Jeżeli Twoja firma potrzebuje wykwalifikowanego spawacza, nie martw się – mamy rozwiązanie.

Coraz częstsze problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych spawaczy zaczynają być odczuwalne nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Pracodawcy z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii przyciągają polskich pracowników obietnicą atrakcyjnych zarobków i bogatych pakietów benefitów. Co ciekawe, niektóre oferty dla spawaczy, dorównują wynagrodzeniom proponowanym specjalistom z branży IT 😮, a pomimo to, wciąż brakuje rąk do pracy!

Wykwalifikowani spawacze cieszą się dużym zainteresowaniem, a polskie firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlaczego zatem mamy takie trudności z zaspokojeniem potrzeb rynku pracy?

Uważam, że problem deficytu spawaczy wynika z kilku czynników:

🔴 Zapotrzebowanie nie idzie w parze z dostępnością pracowników. Polska to kraj rozwijający się, gdzie prowadzi się wiele inwestycji, szczególnie w sektorach takich jak przemysł, budownictwo i produkcja.

🔴 Szkoły zawodowe są mało atrakcyjne dla młodego pokolenia.

🔴 Wynagrodzenia oferowane za granicą są znacznie wyższe, niż w Polsce.

Jak poradzić sobie z trudnościami w zatrudnieniu?

Rozwiązanie w czasie kryzysu – Na szczęście aktualnie możemy rozwiązać ten problem dzięki możliwości zatrudnienia pracowników z zagranicy. Wpisanie zawodu spawacza na listę zawodów zwolnionych z konieczność uzyskiwania opinii starosty, przyspiesza proces legalizacji pobytu i pracy cudzoziemca.

My również znaleźliśmy odpowiedź na wyzwania dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Od wielu lat specjalizujemy się w rekrutacji i legalizacji pobytów pracowników spoza Europy. Dostarczamy wykwalifikowanych spawaczy MIG, MAG i TIG z Indii, Bangladeszu i Nepalu w ilości od 10 do 100 osób na projekt.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

🔵 Pomagamy w procesie rekrutacji przy wsparciu lokalnych agencji.

🔵 Przeprowadzamy przed zatrudnieniem próby i testy spawalnicze.

🔵 Zajmujemy się uzyskaniem zezwolenia na pracę dla cudzoziemca w Urzędzie Wojewódzkim.

🔵 Współpracujemy z Polską Ambasadą oraz Strażą Graniczną.

🔵 Organizujemy logistykę przyjazdu kandydatów do Polski.

🔵 Zatrudniamy kandydatów na podstawie umów o pracę tymczasową.

🔵 Odpowiadamy za comiesięczne rozliczenia wynagrodzeń.

🔵 W zależności od ustaleń z klientem, zapewniamy bazę noclegową.

🔵 Nasz koordynator jest dostępny w trakcie trwania współpracy, a komunikacja z pracownikami odbywa się w języku angielskim.

🔵 Cała odpowiedzialność za legalny pobyt i pracę cudzoziemców spoczywa na naszej agencji.

🔵 Klient raz w miesiącu otrzymuje tylko fakturę za świadczone usługi.

Wszyscy odczuwamy, że zarówno polski, jak i zagraniczny rynek pracy dynamicznie się zmienia. Chociaż agencja nie ma wpływu na tę sytuację, ani na szybkość pracy urzędów, to ma wpływ na uzupełnienie braków w kadrze w Twojej firmie. To co my możemy zagwarantować to dostarczenie pracownika, który będzie pracował dobrze, wydajnie i efektywnie.


Potrzebujesz spawacza, ślusarza lub montera? Nie trać czasu i dowiedz się jak pozyskać topowych specjalistów do swojej firmy!

Udostępnij ten wpis:
O autorze
Aneta Bugańska
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Pomogę znaleźć Ci pracowników, którzy uzupełnią lukę w Twoim zespole. Prowadzę projekty w ramach leasingu, outsourcingu oraz rekrutacji. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w agencji pracy tymczasowej. Realizowałam kontakty na terenie Polski z branż: automotive, medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, horeca, e-commerce, callcenter. Szybkość i skuteczność działania to moja specjalność!

Przeczytaj też

05 października 2023

Spawacze – skąd brać fachowców?

22 września 2023

10 standardowych pytań od klientów

05 kwietnia 2023

Skąd dzisiaj pozyskać pracownika?

Ciasteczka
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności